چاپ لیبل


"بسمه تعالی"

در این قسمت شما می توانید لیبل سی دی یا دی وی دی خود را برای چاپ سفارش دهید.

قبل از سفارش محصول خود این قسمت را مطالعه بفرمایید.

بطور کلی دو روش برای چاپ تصاویر بر روی سی دی و یا دی وی دی وجود دارد.

در روش اول، چاپ برروی دی وی دی های پرینتیبل صورت می گیرد و در روش دوم تصویر مورد نظر بر روی کاغذهای پشت چسب دار یا لیبل انجام می شود و بعد از برش توسط دستگاههای مخصوص، لیبل بر روی دیسک چسبانده می شود.

دیسک های پرینتیبل، دیسک های هستند که بر روی آنها کاغذ مخصوص چاپ چسبانده شده است و از تنوع کمتر و قیمت بالاتری نسبت به دیسک های معمولی برخوردار هستند.

هر کدام از این روش ها معایب و مزایای خود را دارند. در ادامه معایب و مزایای هر دو روش را مرور می کنیم.

معایب چاپ بر روی دیسک های پرینتیبل:

* بزرگترین ایراد این روش در هزینه تمام شده آن است. در حال حاضر شرکت هایی که بر روی دیسک های پرینتیبل عمل چاپ را انجام می دهند، هزینه ای بین 300 تا 500 تومان برای هر دیسک دریافت می کنند. البته ممکن است قیمت واقعی را به مشتری اعلام نکرده و با بیشتر گفتن قیمت دیسک های پرینتیبل، هزینه چاپ را کمتر نشان دهند.

* کیفیت چاپ بر روی دیسک های پرینتیبل در صورتی که از دیسک مرغوب استفاده شود و پرینتر سالم و جوهر آن نیز اصل باشد، کیفیت مطلوبی است ولی گاهی چاپ بر روی دیسک کمی جابجا می شود و تصویر مربوطه در مرکز دیسک چاپ نمی شود ولی در روش چاپ بر روی لیبل، این اتفاق نمی افتد.

* دیسک های پرینتیبل از تنوع کمی در بازار برخوردار هستند، بنابراین اگر شما قصد تولید محصولی بر روی دیسک دارید ناچار هستید که از دیسک هایی استفاده نمایید که شرکت چاپگر به شما پیشنهاد می کند و همچنین از قیمت تمام شده آن نیز بی اطلاع خواهید بود، در صورتی که در روش چاپ بر روی لیبل، شما می توانید دیسک مورد نظر خود را از بین انواع مختلف دیسک های رایج در بازار که از تنوع بسیاری برخوردار هستند تهیه کنید.

* بعد از پرینت بر روی دیسک های پرینتیبل، باید دیسک ها خشک شوند، ولی از انجایی که این عمل نیاز به صرف زمان و مکان زیادی دارد، شرکت های چاپگر، دیسک ها را قبل از آنکه بطور کامل خشک شوند، بسته بندی می کنند. این عمل موجب می شود تا سطح چاپ شده هر دیسک بر روی سطحی از دیسک دیگر که باید رایت شود قرار گیرد و در اثر فشار، سطحی که باید رایت شود جوهری شده و در نتیجه ممکن است در حین رایت، دیسک ها بسوزند.

ولی در روش چاپ بر روی لیبل، لیبل ها بطور جداگانه به شما تحویل داده می شود و دیسک ها توسط خود شما باید تهیه شوند.

* شرکت های چاپگر، معمولن در هر پک دی وی دی که باید 50 عدد دی وی دی قرار گیرد، تعداد کمتری دیسک به شما تحویل می دهند. در واقع دیسک هایی که چاپ بر روی آنها بخوبی صورت نگرفته و از چرخه خارج شده اند را جایگزین نمی کنند. بنابراین اگر شما بطور مثال 1000 عدد دیسک سفارش دهید به شما مقدار کمتری مثلن 950 عدد تحویل خواهند داد.

 

* ممکن است شما بعد از سفارش تعدادی دیسک چاپ شده، به هر دلیلی از مصرف آنها منصرف شوید (مثلاً مشتری آن محصول را از دست بدهید). در اینصورت دیسک های چاپ شده برای شما غیرقابل استفاده می شوند و شما هزینه چاپ و هزینه دیسک ها را متضرر خواهید شد. در صورتی که در روش چاپ بر روی لیبل، شما تنها هزینه چاپ لیبل که هزینه نسبتا اندکی است را متضرر خواهید شد.

 

* در روش چاپ بر روی دیسک های پریتیبل، معمولاً شرکت های چاپگر در صورتی که تیراژ یک فایل کمتر از تعداد مشخصی، مثلاً 100 عدد باشد، آنرا یا قبول ننموده یا با هزینه بیشتری قبول می کنند، در صورتی که در روش چاپ لیبل محدودیتی و یا سقفی در تعداد تیراز از یک طرح خاص وجود ندارد.

معایب چاپ بر روی لیبل:

* بزرگترین ایراد روش چاپ بر روی لیبل این است که در این روش باید شما لیبل ها را بعد از چاپ بر روی دیسک بچسبانید که اینکار باید با دقت صورت گیرد تا لیبل در مرکز دیسک قرار بگیرد. در صورتی که در روش اول بعد از چاپ، دیسک ها آماده برای رایت می باشند.

 

* کیفیت چاپ بر روی دیسک های پرینتیبل مقدار اندکی بالاتر از لیبل است. البته در صورتی که کیفیت فایل تصویر شما بالا باشد، تفاوتی بین کیفیت دو روش وجود ندارد.

 

برای سفارش لیبل خود مطابق زیر عمل نمایید.

*  قیمت هر عدد لیبل 200 تومان است.

*  اندازه لیبل برش خورده 118 میلیمتر و قطر داخلی 18 میلیمتر است که متداولترین لیبل روی CD ها میباشد و دور CD را بطور کامل پوشش میدهد.

* محدودیت و یا سقفی برای سفارش وجود ندارد ولی پیشنهاد ما به شما این است که در سفارش اول تعداد محدودی مثلاً 50 یا 100 عدد لیبل سفارش دهید تا در صورتی که کیفیت مد نظر شما تامین شده بود اقدام به سفارش تعداد بیشتری نمایید.

روش سفارش:

1- ابتدا فایل خود را با کیفیت مطلوب به فرمت jpg، bmp و یا سایر فرمت های متدوال تهیه نمایید.

2- هزینه سفارش خود را محاسبه نمایید. (هر عدد لیبل 200 تومان و هزینه پستی برای تهران 7،000 تومان و برای شهرستان ها 10،000 تومان است. در صورتی که تعداد سفارش شما بیشتر از 500 عدد باشد، هزینه پستی بیشتر از این مقدار خواهد شد که مابقی هزینه ها توسط ما پرداخت خواهد شد).

3- مبلغ سفارش خود را به شماره حساب زیر واریز کنید و یا به شماره کارت زیر کارت به کارت نمایید.

بانک ملی ( سیبا)

شماره حساب : 0101617931002

شماره کارت : 6037991890985231

به نام محسن تقی زاده

 

4- بعد از واریز مبلغ، فایل و یا فایل های خود به همراه تعداد مورد نظر برای هر فایل را به همراه نام و نام خانوادگی، آدرس کامل پستی، کد پستی و شماره تماس خود + شماره پیگیری واریز وجه را به ایمیل زیر ارسال کنید:

info@yasmarket.com

* بعد از ثبت سفارش با شما تماس گرفته خواهد شد.

* سفارش های زیر 1000 عدد یک روزه و سفارش های بالای 1000 عدد چند روز آماده می شود و برای شما ارسال می گردد.

* در صورتی که هرگونه سوالی داشتید می توانید از قسمت تماس با ما آنرا مطرح نمایید.

 


ادامه مطلب....